Technika grzewcza
Hurtownia instalacyjna

Pelet

Pelet - Super oferta

Pellet (pelet) - to ekonomiczny materiał opałowy, rodzaj brykietu, wytwarzany z biomasy różnego rodzaju roślin i odpadów drzewnych. Ma postać granulatu i ze względu na jego właściwości (wysoka wartość opałowa, niska wilgotność, niska zawartość szkodliwych substancji) wykorzystuje się go do ogrzewania domów oraz w technologiach przemysłowych. Większość kotłów na paliwa stałe i olejowe można przerobić na opalane pelletem. Jest to możliwe poprzez zastosowanie odpowiedniego rodzaju palnika. Oczywiście największą zaletą takiej modernizacji jest oszczędność pieniędzy oraz przyjazne środowisku pozyskiwanie ciepła.

Pelet Dużym ułatwieniem podczas opalania pelletem jest czyszczenie kotła. Osad pozostały po pellecie przypomina pył i jest doskonałym nawozem dla roślin ogrodowych.

Pellet jest bardzo ekologicznym paliwem. Jego spalanie nie powoduje dodatkowej emisji CO2, ponieważ ilość dwutlenku węgla powstająca przy spalaniu jest równa tej, którą w procesie fotosyntezy pobierają rośliny posadzone na miejscu spalonych.

Z uwagi na fakt, że pellet jest wytwarzany min. z odpadów drzewnych, jego produkcja przyczynia się do zmniejszenia problemu zagospodarowania odpadów i zużycia paliw kopalnych.

Inną zaletą tego granulatu jest fakt, że popiół z niego uzyskany może być wykorzystywany jako nawóz.

Pelet

89-620 Chojnice
ul.Kasztanowa 14